Proč prodávat nemovitost s realitní kanceláří a ne „po vlastní ose“?

V posledních letech prošel realitní trh dramatickými změnami. Z trhu prodávajících, kde poptávka velmi převyšovala nabídku a nemovitosti se prodávaly téměř okamžitě a za někdy až astronomické ceny, jsme se přesunuli do éry, kdy se hromadí nabídky a máme méně kupujících. Důvody jako jsou vysoká inflace, drahé hypotéky apod. asi není třeba zmiňovat.

S tímto přesycením trhu přichází nová výzva pro prodávající. Jak se odlišit? Jak zaujmout potenciální kupce, když je k dispozici tak mnoho nabídek a kupující může tedy více vybírat?

Níže pro vás máme několik důležitých rad pro váš úspěch.
 

 

Správné nastavení optimální ceny

Jedním z klíčových faktorů je správně nastavit kupní cenu. Cena nemovitosti je často prvním ukazatelem, který potenciální zájemci vidí.

Pokud je cena příliš vysoká, zájem kupujících o nemovitost může rychle klesnout, nabídka bude viset v inzerci příliš dlouho a může to působit, že je s nemovitostí něco špatně. Často se stává, že pokud se najde někdo, kdo bude mít o nemovitost zájem, bude žádat výraznou slevu a majitel tak může přijít o nemalé množství peněz. Mezitím, kdyby cena byla nastavena od počátku správně, bude zájemců více a kupující nebude žádat až tak výraznou slevu.

Příliš nízká cena s největší pravděpodobností bude sice znamenat rychlý prodej, ale co kdyby šla nemovitost prodat dráž? Opět to znamená ztrátu pro majitele nemovitosti. Pouze odborník se znalostmi realitního trhu, včetně aktuálních trendů, cenových map a potřeb potenciálních kupců dokáže díky svým zkušenostem správně určit cenu nemovitosti.


Strategie prodeje a marketing

V dnešní době spousta prodávajících a bohužel i ‘’odborníků’’ vytvoří inzerát na jedné stránce a čeká mraky reakcí. Ale pokud chcete nemovitost prodat za nejvyšší tržní cenu, je třeba oslovit celý realitní trh.

Jednoduše - pokud je někde člověk, který je ochotný dát za vaší nemovitost maximální možnou cenu, musí se o ní dozvědět.

Proto spolupracujeme s nejnavštěvovanějšími realitními portály, na kterých můžeme nabízet i vaši nemovitost.


Propagace na sociálních sítích

V dnešní době nezbytným nástrojem jsou právě sociální média, která mohou efektivně oslovit ty, kteří nemovitosti aktivně nehledají, ale nabídka je může i přesto zaujmout. Vyžaduje to ale sofistikovaný přístup k cílení a tvorbě obsahu, který je důležité svěřit odborníkům, jedině tak to bude mít ten správný efekt.

Vaši nemovitost můžeme nabízet např. na Facebooku, Instagramu nebo Youtube.


Kvalitní prezentace nemovitosti

Kvalita prezentace vaší nemovitosti má na prodej zásadní vliv. Pro to, aby nemovitost nezapadla v moři nabídek, musí inzerát na první pohled zaujmout. Profesionální fotografie, 3D virtuální prohlídky nebo videoprohlídky výrazně zvýší atraktivitu inzerátu pro potenciální kupce.

Co rozhodně nestačí a je většinou na škodu, jsou amatérské fotky z mobilu, které často nebývají pěkné. Zapříčiňují to, že si inzerátu málokdo všimne a aby majitel prodal, bude muset snižovat cenu a zbytečně přijde o peníze. Když inzerát nezaujme fotkami, musí zaujmout cenou.

Jak může prezentace vaší nemovitosti vypadat najdete v sekci marketing.


„Proč bych měl platit realitní kanceláři provizi, když můžu nemovitost prodat sám?“

Je důležité pochopit, že zaplacení provize realitní kanceláři není jen nákladem, ale skutečnou investicí. Investicí do profesionálních služeb, které vám pomohou dosáhnout maximální prodejní ceny. Je pravda, že si můžete připravit vlastní marketingovou strategii, určit cenu a pokusit se prodat nemovitost na vlastní pěst. Nicméně bez hlubokých znalostí realitního trhu a nezbytných dovedností můžete snadno udělat chyby, které vás budou stát mnohem více.

Lepší je zaplatit např. 300 000 Kč za profesionální služby realitní kanceláře, než riskovat špatným nastavením ceny a nedostatečným marketingem ztrátu např. 1 000 000 Kč. K podobným situacím dochází v podstatě denně.

Z praxe víme, že díky našemu přístupu a odborným znalostem dokážeme nemovitosti prodat za mnohem vyšší ceny. Investice do našich služeb se tedy vyplatí mnohonásobně.


Zkuste to s námi

V naší realitní kanceláři máme bohaté zkušenosti a komplexní sadu moderních nástrojů, které nám umožňují efektivně prodat vaši nemovitost za optimální cenu a v nejkratším možném čase. Naším hlavním cílem není pouze nabízet nemovitosti, ale skutečně je prodávat.

Rádi vám poskytneme profesionální služby, které vám umožní prodat svou nemovitost bez zbytečného stresu a s vědomím, že děláte maximum pro dosažení nejlepší možné ceny. Obraťte se na nás a začněte svou cestu k úspěšnému prodeji nemovitosti.


Potřebujete poradit s prodejem nemovitosti?

Pošlete nám kontakt, my se s vámi spojíme.

Kontaktní formulář

Chcete se dozvědět více?
Vyplňte formulář a my Vás budeme kontaktovat.

*
*
*
*
email: fname: